ЕЛЕКТРОДИ З ЧОРНОГО МЕТАЛУ
PlasmaTec іспользуя інноваційні технології і системний підхід, компанія забезпечує споживачів зварювальними матеріалами найвищої якості. Основними споживачами продукції «ПлазмаТек» є:
- будівельні компанії;
- нафти - та газодобувні галузі;
- металургія;
- машинобудування;
- сільськогосподарські підприємства;
- приватний покупець.
PlasmaTec контролирует продукцію на кожному етапі, використовуючи найкращу сировину вітчизняного та імпортного виробництва. Сировина проходить повний цикл виробничої перевірки.
Вся продукція PlasmaTec захищається від підробок індивідуальної маркуванням.
PlasmaTec безперервно удосконалюємо якість обслуговування, намагаючись забезпечити кращий сервіс для клієнтів.
Виробництво компанії PlasmaTec успішно пройшло сертифікацію за системою управління якістю у сфері виготовлення зварювальних електродів і надання лабораторних послуг ISO 9001: 2008.
Електроди.
Металеві електроди поділяються за своїм призначенням, товщині покриття, за допустимим просторовим положенням зварювання на три групи.
Електроди повинні мати якісне однорідне покриття, без тріщин і напливів. Для зварювання низьколегованих і вуглецевих сталевих конструкцій передбачені електроди марки Э38, Е42, Э42А, Э46, Э46А, Э50, Э50А, Э55, Е60, застосовуються і Э70, Э85,Э100, Э125, Э150, а для теплостійких сталей Е-09М, Е-09МХ.
По своєму покриттю електроди поділяються на тонкі і товсті. Тонке покриття призначене для полегшення порушення електродуги і її стабілізацію. В таких покриттях найчастіше використовуються солі калію, натрію, барію, стронцію. Електроди з тонким покриттям утворюють крихкий зварний шов, тому використовуються для виконання швів, не піддаються навантаженні.
Для відповідальних зварних швів використовують товсті електроди з якісним покриттям. Такі електроди гарантують якісну дугу, захист розплавленого шва від впливу кисню й азоту, видалення непотрібних хімічних оксидів з металу в шлак. Товсті електроди дозволяють змінювати склад розплавляється металу, шляхом введення легуючих домішок у вигляді присадного дроту.
За хімічним складом зварювальні дроту делятся на низкоуглеродистые, легированные, и высоколегированные, которые соответственно используются для различных типов сталей. В зависимости от входящего в проволоку химического элемента, сварные швы приобретают определенные физические свойства. Так углерод снижает склонность металла к пористости, кремний, наоборот, способствует образованию пор, наличие фосфора и серы может привести к образованию трещин и повышенной хрупкости.
Для зварювання мідних конструкцій використовують дріт і медносодержащие прутки, зварюють алюміній алюмінієвим дротом. Нерідко замість легованої сталевого дроту високої вартості використовують порошкову електродний дріт, що складається з суміші феросплавів і графіту. Зварювання порошковим електродом може проводитися відкритою дугою, в захисних газах і під флюсом.