Продавець ТОВ "ТС СИСТЕМИ" розвиває свій бізнес на Prom.ua 7 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
65 відгуків
promo_banner
+380 (93) 107-76-56
+380 (93) 453-17-09
ПРОВУЛОК РАДИЩЕВА, 8, Київ, Україна
KLINGSPOR MASTERTOOL YATO STANLEY NORTON KING TONY
Залишити відгук

Знак якості oSa , безпека на першому місці

Знак якості oSa , безпека на першому місці


Що означає знак якості і безпеки oSa?

  У багатьох областях використання, для шліфування і різання потрібна висока окружна швидкість обертового інструменту. Вироби призначені для цієї мети , повинні характеризуватися високим ступенем безпеки, завдяки якій вони можуть витримати екстрені механічні і термічні навантаження.

  Не існує, на жаль, жодних обов'язкових вимог щодо безпеки щодо абразивного інструменту. Тому, в 2000 році, усвідомлюючи свою відповідальність, виробники абразивного інструменту з багатьох європейських країн створили Товариство безпеки абразивного інструменту - зареєстровану асоціацію oSa, виступаючи, таким чином, проти виробів низької якості. Знак oSa дозволить споживачеві відразу дізнатися виріб вищої якості.

  Для виробників і комерсантів продавців цей знак означає зниження ризику відповідальності, кращу позицію на ринку, конкурентоспроможність і кращий імідж. В рамках внутрішньозаводського управління якістю, виробники контролюють, чи дотримуються суворі правила, виготовляються та реалізуються виключно безпечні, високоякісні вироби. Товариство безпеки абразивного інструменту – зареєстрована асоціація oSa, підтверджує свої обов'язки, удостоюючи виробників – членів Суспільства, визнаним у всьому світі знаком oSa. Одночасно При цьому присвоєння знака oSa не є однозначним прийняттям Товариством безпеки абразивного інструменту – зареєстрованої асоціацією або його органами, відповідальності за безпеку експлуатації маркованого цим знаком абразивного інструменту.

Хто може отримати знак oSa ?

Це назву можна перекласти як «Організація з безпеки абразивних матеріалів». Сама oSa представляє із себе щось на зразок асоціації, куди добровільно може вступити будь-який виробник абразивного інструменту. Але для цього необхідно платити досить значні вступні внески і погодитися на жорсткий зовнішній контроль з боку представників асоціації. Бажає вступити в oSa доведеться інвестувати чималі кошти в випробувальне обладнання. Наприклад, обов'язковою є наявність стенду, за допомогою якого можна перевіряти кола на механічну міцність, а також стійкість до ударної і бічній навантажень.

Виходить, за власні гроші завод отримує купу додаткових турбот. Дороге обладнання для проведення тестів купи і установи, представників oSa на тест і виробництво запроси, причому не один раз (і заплати за це). Відправ свою продукцію на випробування в Німеччину (і знову заплати за ці тести). Покажи їм весь завод, всі технологічні процеси, причому не один раз. Так які ж переваги дає членство oSa?

Навіщо все це треба?

По суті, це щось на зразок зовнішнього технічного аудиту, у разі успішного проходження якого експерти oSa видають висновок, що вироблена продукція повністю відповідає всім вимогам безпеки, викладеним у чинних на даний момент стандартах (у тому числі EN 12413, хоча тільки їм справа не обмежується). Підтвердження високого рівня безпеки продукції від незалежної і авторитетної організації полегшує вихід на ринки Європи і тих країн, де до безпеки робочих ставляться серйозно.

Сама по собі oSa не є виробником, це незалежна організація. І вельми авторитетна, причому ми припускаємо, що в першу чергу саме на скрупульозності власних незалежних експертів і тримається її авторитет.

Потрібен сертифікат oSa ?

Шліфувальні і відрізні інструменти широко використовуються в промисловості і приватними користувачами для обробки поверхонь, різання і т. д. Поломка такого інструменту представляє з себе серйозну небезпеку для людей і техніки з-за високої енергії уламків. Тому в Європі діють суворі стандарти безпеки на шліфувальні та відрізні інструменти. IFA (інститут по охороні праці і здоров'я німецького фонду соціального страхування від нещасних випадків, www.dguv.de/ifa) проводить випробування на безпеку шліфувальних інструментів усіх типів і розмірів:

  • Армовані абразивні інструменти – у відповідності з EN 12413;
  • Абразивні інструменти з покриттям (сюди відносяться, наприклад, шліфувальні стрічки, або пелюсткові круги – прим. редакції) – у відповідності з EN 13743;
  • «Суперабразивы» – у відповідності з EN 13236

Ці випробування мають на увазі як тести на розрив (на механічну міцність), так і інші передбачені для таких продуктів випробування, в тому числі на ударну і бічну навантаження у армованих абразивних інструментів, а також випробування на міцність кріплення сегментів (тест «на загин») у алмазних дисків для ручних машин.

Підіб'ємо підсумки:

   oSa це скорочення назви Organisation for the Safety of Abrasives. У цій міжнародній організації об'єдналися провідні виробники високоякісних абразивних інструментів. Об'єднані виробники гарантують високий стандарт безпеки для своїх марочних виробів.
Метою організації є забезпечення постійної якості заради захисту споживача абразивних інструментів. Члени oSa зобов'язуються послідовно забезпечувати якість і подальший розвиток норм безпеки.

Але ми не повинні забувати про техніки безпеки. Який би ні був коло, неправильне використання, неуважність, ігнорування техніки безпеки  та засобів захисту, ви піддаєте себе до летальних наслідків, а так само оточуючих вас. Будьте завжди здорові і щасливі.

У наступній статті ми вам розповімо: 

  • про техніки безпеки
  • які бувають засоби захисту
  • Правила зберігання абразивного і алмазного інструменту
  • Чому не варто купувати абразивний та алмазний інструмент на відкритих точках збуту (кіоски, ангари, базари)

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner